Activity

 • Kure Shaw posted an update 1 year, 3 months ago

  Zaburzenia erekcji Zaburzenia erekcji (ed) to częsty problem mężczyzn. Wiele czynników może zwiększyć Twoje szanse na wystąpienie zaburzeń erekcji, w tym zażywanie narkotyków. Leki na receptę, dostępne bez recepty i rekreacyjne mogą wpływać na twoje ciało na wiele różnych sposobów. Niektóre z ich efektów mogą przyczyniać się do zaburzeń erekcji.

  Oto, co należy wiedzieć o tym, w jaki sposób niektóre leki mogą prowadzić do zaburzeń erekcji i co można z tym zrobić.
  Leki na receptę i zaburzenia erekcji Jeśli pacjent przyjmuje leki na receptę i zaczyna doświadczać zaburzeń erekcji, powinien porozmawiać z lekarzem. Pomogą ci rozważyć korzyści i ryzyko związane z obecnymi lekami. Twój lekarz może również zalecić różne leki.
  Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych winowajców, jeśli chodzi o leki na receptę i zaburzenia erekcji.
  Leki przeciwdepresyjne Niektóre rodzaje leków przeciwdepresyjnych mogą powodować zaburzenia erekcji, takie jak:

  * trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, takie jak amitryptylina, imipramina i doksepina
  * inhibitory monoaminooksydazy (IMAO), takie jak izokarboksazyd i fenelzyna
  * selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), takie jak cytalopram, fluoksetyna i sertralina
  * selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny-noradrenaliny (SSNRI), takie jak duloksetyna i wenlafaksyna. Leki te wpływają na poziom różnych substancji chemicznych w mózgu, takich jak dopamina, prolaktyna i serotonina. Jednak nie jest w pełni znane, w jaki sposób te substancje chemiczne regulują funkcje seksualne.
  Leki stosowane w chemioterapii Niektóre leki stosowane w chemioterapii, takie jak cisplatyna, winkrystyna i bortezomib, mogą powodować neuropatię obwodową. Jest to uszkodzenie części układu nerwowego. Neuropatia obwodowa może czasami wpływać na nerwy prącia kontrolujące erekcje.
  Leki na ciśnienie krwi Niektóre rodzaje leków stosowanych w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi mogą zapobiegać rozluźnieniu mięśni gładkich penisa. Ten efekt zapobiega dostaniu się wystarczającej ilości krwi do penisa. Bez prawidłowego przepływu krwi nie można utrzymać erekcji.
  Leki te obejmują:

  * beta-blokery, takie jak atenolol i metprolol
  * leki moczopędne, takie jak hydrochlorotiazyd i chlortalidon Leki zmniejszające lub blokujące testosteron Niektóre leki mogą obniżać poziom testosteronu w organizmie lub blokować działanie testosteronu. Ten efekt może zmniejszyć Twoje zainteresowanie seksem. Leki te obejmują:

  * starsze leki przeciwhistaminowe, takie jak difenhydramina i dimenhydrynat
  * niektóre leki nasercowe, takie jak digoksyna i spironolakton
  * kortykosteroidy, takie jak prednizon i metyloprednizolon
  * antyandrogeny, takie jak cyproteron, flutamid i bikalutamid
  * opioidy, takie jak oksykodon i morfina
  * starsze leki przeciwpsychotyczne, takie jak chlorpromazyna, flufenazyna i haloperidol Dowiedz się więcej: Co to jest testosteron i jak wpływa na zdrowie?
  Leki dostępne bez recepty i niektóre leki na zgagę mogą w rzadkich przypadkach powodować zaburzenia erekcji. Leki te nazywane są antagonistami receptora H2 i obejmują ranitydynę (Zantac) i cymetydynę (Tagamet). U niektórych osób lub w dużych dawkach leki te mogą blokować działanie testosteronu. W rezultacie możesz odczuwać mniejsze zainteresowanie seksem.
  Leki rekreacyjne i edRekreacyjne mogą obejmować narkotyki nielegalne, ale także leki na receptę, które są niewłaściwie używane. Używanie narkotyków rekreacyjnie może zmienić sposób funkcjonowania organizmu, a czasem może spowodować poważne uszkodzenia.
  Przykłady leków rekreacyjnych, które mogą przyczyniać się do zaburzeń erekcji, obejmują:

  * amfetaminy, które mogą powodować zwężenie naczyń krwionośnych, uniemożliwiając dostanie się wystarczającej ilości krwi do penisa
  * barbiturany, które mogą zmniejszyć zainteresowanie seksem
  * nikotyna, która może zmniejszyć pożądanie seksualne
  * Kokaina, która może powodować zwężenie naczyń krwionośnych, uniemożliwiając dostanie się wystarczającej ilości krwi do penisa
  * marihuana, która może zwiększać pożądanie seksualne, ale uniemożliwia rozluźnienie mięśni gładkich w twoim penisie, umożliwiając przepływ wystarczającej ilości krwi
  * heroina, która może obniżyć poziom testosteronu i zmniejszyć zainteresowanie seksem Alkohol i edO Czasami picie alkoholu może powodować objawy ed. Jest tak, ponieważ alkohol ma duży wpływ na wszystkie części ciała odpowiedzialne za tworzenie erekcji. Obniża poziom hormonów, w tym testosteronu. Uszkadza także komórki jąder i gonad. Nawet niewielkie uszkodzenia mogą uniemożliwić uzyskanie lub utrzymanie erekcji.
  Dowiedz się więcej: Wpływ alkoholu na zaburzenia erekcji
  Porozmawiaj z lekarzem Jeśli zaburzenie erekcji jest spowodowane czynnikami stylu życia, takimi jak zażywanie narkotyków, zmiana nawyków może być skutecznym leczeniem.
  Jeśli uważasz, że twoje używanie narkotyków może przyczyniać się do ed, porozmawiaj ze swoim lekarzem. Ważne jest, aby rozmawiać z nimi otwarcie. Wyjaśnij, jakie leki zażywałeś, jakie masz objawy i jak zaburzenia erekcji wpływają na twoje życie. Razem możesz przepracować sytuację. Twój lekarz może pomóc w znalezieniu pomocy potrzebnej do powrotu do normalnej, zdrowej funkcji seksualnej.

Skip to toolbar